Twoje konto | Twój koszyk: 0.00 zł

Dane techniczne:

Długość: 1,11 m

Szerokość: 0,52 m

Ciężar: 7 kg

Załoga: 1 osoba

Materiał: drewno

Zosia - drewniana kołyska w kształcie łodzi

Duża drewniana kołyska w kształcie klasycznej zakładkowej łodzi wiosłowej. Wspaniały prezent dla maleńkiej żeglarki i maleńkiego żeglarza. W sprzedaży znajduje się zarówno dokumentacja do samodzielnego wykonania, jak i gotowe kołyski.

Projekt przewiduje wykorzystanie drewna dębowego na dziobnicę, pawęż, ramy wręgowe oraz podstawę i drewno sosnowe na poszycie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować drewno modrzewiowe, mahoniowe, czy olchowe. Jedynym ograniczeniem jest jego dostępność oraz Twoja wyobraźnia.

Konstrukcja została znacząco uproszczona. Rolę stępki pełni klepka stępkowa, zrezygnowano też z wręg giętych na rzecz stałych ram wręgowych. Z jej wykonaniem nie będzie miał problemu nawet początkujący szkutnik-amator, byle potrafił wykazać pewną dozę precyzji i cierpliwości.

Do budowy wystarcza podstawowy zestaw narzędzi złożony z ręcznej piły, młotka, kilku dłut, pilników i niewielkiego struga. Przepuszczenie tarcicy przez grubościówkę najlepiej zlecić stolarzowi (usługę tą oferuje też wiele tartaków).

Uwaga: kołyska służy wyłącznie jako łóżeczko dla niemowlaków. Nie jest przeznaczona do pływania.

boat shaped cradle
drewniana kołyska
Wszelkie prawa zastrzeżone © pbialy.pl 2013-2021
Bezpieczeństwo i wygodę płatności zapewnia tpay.com